Saglabājiet savu ģimeni veselīgu un izbaudiet dzīvi

Pavasarī un vasarā cilvēki daudz biežāk dodas ceļojumos, ēd ārā, ceļo un pārvietojas dabā. Tajā pašā laikā mēs visi vēlamies būt enerģijas pilni un veseli. Mūsu plānus var izjaukt karstums, izmaiņas uzturā vai vienkārša izbraukšana uz jūrmalu.
[Translate to Latvian:] Prebavne težave in driska v družini poleti

Gremošanas problēmas

Pavasarim un vasarai raksturīga pastiprināta baktēriju vairošanās gan pārtikā, gan ūdenī. Tādējādi bezrūpīgs pikniks dabā vai ceļojums var pārvērsties arī par nepatīkamām gremošanas problēmām.

Ja rodas šādas problēmas, ir ārkārtīgi svarīgi dzert pietiekamu daudzumu šķidruma, šeit ieteicami rehidratācijas šķidrumi, un uzreiz pēc gremošanas problēmu rašanās lietot produktus ar labvēlīgajām pienskābes baktērijām, piemēram, WAYA Biotic produktus.

Gremošanas problēmas ceļojuma laikā

Ceļojot bieži vien mainās uzturs; bieži vien piesārņota pārtika izraisa caureju un sliktu dūšu. Ieteicams dažas dienas pirms ceļojuma piesardzības nolūkos lietot produktus ar labvēlīgajām pienskābes baktērijām un sagatavot zarnu floru iespējamai kaitīgo baktēriju infekcijai.

Ceļojuma laikā izvairieties no neapstrādātiem pārtikas produktiem un krāna ūdens dzeršanas, jo tas nozīmē lielāku inficēšanās iespēju. Tomēr pirmajās divās ceļojuma nedēļās var rasties caureja, ko ir grūti mazināt. Svarīgi organismam nodrošināt pietiekamu šķidruma un elektrolītu daudzumu, ko mūsu organisms ir zaudējis.

Rehidratācija ir vissvarīgākais pasākums caurejas gadījumā!

Slikta dūša braukšanas laikā

Īpaši bērniem automašīnā mēdz rasties slikta dūša, it īpaši, ja runa ir par gariem braucieniem ar daudz līkločiem. Mierīga braukšana un regulāras apstāšanās veicina labāku pašsajūtu, jo varam elpot svaigu gaisu un atpūsties ēnā.

Ja bērnam ir ļoti slikta dūša, tas ar vemšanu zaudē daudz šķidruma un elektrolītu, kas izraisa dehidratāciju. Tas izraisa nogurumu, un bērnam parasti kādu laiku nav apetītes.

Tāpēc jūsu ceļojumu aptieciņā jābūt arī rehidratācijas šķīdumam, kas palīdz risināt ar dehidratāciju saistītas problēmas. Ja slikta dūša ir patiešām smaga, varat lietot tabletes pret sliktu dūšu (kas tomēr bieži izraisa miegainību).

Dehidratācija āra sporta aktivitāšu dēļ

Vasaras mēnešos mēs daudz atrodamies ārā, bērni dodas uz nometnēm, kur tiek iesaistīti daudzās sporta aktivitātēs, arī daudzi treniņi notiek dabā. Protams, tas ir vairāk nekā apsveicami mūsu veselībai un labsajūtai, taču mums ir jāapzinās lieli šķidruma zudumi.

Mūsu organisms aizsargājas no karstuma, atvēsinoties - svīstot. Tādējādi mēs zaudējam šķidrumu, kas mums steidzami jāaizstāj, jo pretējā gadījumā mēs kļūstam dehidrēti.

Dehidratācijas simptomi var izpausties kā reibonis, reibonis, stipras slāpes, un tos novēro tikai tad, ja dehidratācija jau ir progresējusi. Eksperti iesaka atturēties no aktivitātēm svaigā gaisā lielākā karstuma laikā (no plkst. 11.00 līdz 16.00), taču mums jānodrošina arī atbilstoša aizsardzība ar krēmu ar augstu saules aizsardzības faktoru, cepuru lietošanu un garu, vieglu apģērbu.

Zīdaiņi, bērni un vecāka gadagājuma cilvēki ir īpaši uzņēmīgi pret dehidratāciju, tāpēc mēs iesakām dzert rehidratācijas šķīdumus. Īpaši nākamajos mēnešos, kad ārā būs ļoti augstas temperatūras, mūsu organismam būs nepieciešams vairāk šķidruma.

IZVĒLIETIES PĀRBAUDĪTU KVALITĀTI!

back to top